آموزشی فارسی پیاده سازی پروتکل EIGRP در بستر IPv6

امتیاز
۳۳.۱
User Rating

GRE پروتکلی برای تونل زدن انواع پروتکل ها روی بستر IP است. بدین معنی که با GRE Tunnel قادر خواهید بود تا دو سایت را که ممکن است از نوع IPV4، IPV6، IPX و یا هر پروتکل دیگری باشند را روی بستر IPV4 و به صورت Point-to-Point به یکدیگر متصل کنید.

ما در این فصل ترافیک IP را روی بستر اشتراکی IP با روش GRE تونل می زنیم تا بتوانیم ارتباط سایت ها را روی بسترهای عمومی و اشتراکی مانند اینترنت به یکدیگر متصل کنیم.

دقیق تر اینکه اگر دو سایت داریم که محدوده آدرس آنها اختصاصی است و روی بستر اینترنت به یکدیگر متصل هستند، ارتباط کاربران این دو سایت به صورت کاملا Transparent بدون GRE Tunnel دشوار است. به این دلیل که آدرس های محدوده اختصاصی روی اینترنت مسیریابی نمی شوند و برای ارتباط هر دو کاربری که قصد ارتباط روی اینترنت را دارند باید از روش هایی مانند NAT استفاده شود که Transparent نیست. GRE Tunnel ترافیک بین دو سایت را (که آدرس مبدا و مقصد آن اختصاصی است) مجددا روی ترافیک جدیدی از نوع IP بسته بندی می کند که آدرس مبدا و مقصد آن آدرس بیرونی و اینترنتی روترهای مرزی دو سایت است و بدین ترتیب ارتباط بین دو سایت امکان پذیر می شود.

(بازدید ۳۲۸ بار, بازدیدهای امروز ۱ )

درباره نویسنده

پست های مرتبط

کانال های که این ویدئو را دارند

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.